Kızlık zarı diktirmenin zararları

Kızlık zarı diktirmenin zararları nelerdir, kızlık zarı dikiminden sonra iz kalır mı, cinsel ilişkide kızlık zarının dikilmiş olduğu anlaşılır mı, dikilmiş kızlık zarı bozulduktan sonra doğum veya kürtaj sebebi ile başka doktorlara gidildiğinde önceden kızlık zarının dikilmiş olduğunu yeni doktor anlar mı ? kızlık zarı dikimi herhangi bir sağlık riski yükler mi , kızlık zarı dikimi sonrası enfeksiyon gelişebilir mi ? Bu soruları çoğaltmak mümkündür, sıra dışı bir ameliyat geçirdiğinizde alacağınız sonuçlar ve karşılaşabileceğiniz riskler hakkında insanın aklına birbir türlü şey gelir. Öncelikle usulüne uygun şekilde gerçekleştirilen kızlık zarı dikiminde yukarıda anlatılan olumsuzluklarla karşılaşma ihtimaliniz çok düşüktür, ama hangi doktor usulüne uygun himenoplasti yapıyor nerden anlayacaksınız, sadece fiyatı daha pahalı diye daha iyi sonuç alacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Kızlık zarı dikiminden zararlı çıkmamak , bilhassas fayda sağlamak için kızlık zarı diken doktorlar arasında hangisini tercih edeceğim diye karar verirken en fazla kullanacağınız kaynak kızlık zarı dikimi yorumlarıdır. Gerçektende ülkemizde zannettiğinizden en az 100 kat daha fazla bayan kızlık zarı dikimi yaptırarak evliliğe hazırlanıyor, bu durumda kızlık zarını diktirenlerin sayısı seçimleri etkileyecek boyuttadır desem yalan olmaz. Durum böyle olunca birçok bayan kızlık zarı dikimi yorumlarına iştirak ediyor, genellikle ameliyat öncesi doktor araştıranların yorumları ile karşılaşırsınız ama arada gerçektende kızlık zarını diktirmiş ve sonuç almış bayanların yorumlarınıda bulabilirsiniz, işte onları iyice analiz etmek lazım , öncelikle yorumun gerçek olup olmadığını anlamak için çaba göstermek lazım, zira bazı yorumlar gerçek dışı şişirme veya aşağılama amaçlı sunni olabiliyor.

Kızlık zarı diktirmenin ne gibi zararları olabilir ? vajinanın hayat boyu üreme ve cinsel haz alma konusunda kullanılacak bir organ olduğu gerçeği ile yola çıkmadan, kaba dikişlerle usule uygun olmayan şekilde yapılan kızlık zarı dikimlerinde iyileşme dönemi sonrası dikiş izi kalabilir, yada gerçek flep kaldırma yerine sadece vajina duvarlarını birbirine yaklaştıran dikişlerle yapılan bekaret ameliyatlarında hasta daha gerdeğe giremeden yapılan işlem bozulabilir, dikişler atabilir, işlemin daha teknolojik gözükmesi ve reklamsal değerinin fazla olması için lazerle kızlık zarı dikimi yapmaya kalkılırsa hastada kalıcı yanık izleri ve gerdekte olumsuz sonuç riskleride artar.

Kızlık zarı diktirmenin zararlarından kaçınmanın en iyi yolu hastayı gerçek sonuca götürecek ameliyat yöntemlerini uygulama konusunda ısrarcı olmaktır, ayrıca sadece gerdek gecesindeki cinsel ilişkide kızlık zarı kanaması oluşturmakla yetinmeyip sonrasındaki cinsel konfor, vajinal doğum, kürtaj gibi müdahalelerdede evveliyatta böyle bir ameliyat geçirilmiş olduğuna dair izlerin ortaya çıkmamasıda sağlanmalıdır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarı diktirenler yorum

Kızlık Zarı Diktirenlerin Yorumları

Kızlık zarımı diktirdim evlendim

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.