Kızlık Zarı Nerededir Resimli Anlatım

Kızlık zarının nerede olduğu , kadın genital organlarında kızlık zarının hangi anatomik yapıya denk geldiği hep sorulur , herkeste kızlık zarı nerededir resimli anlatım içinde görmek ister. Kızlık zarı ile alakalı soruların başında kızlık zarının nerede olduğu gelmez , aslında daha çok kızlık zarı dikimi fiyatı kaç paradır , kızlık zarı dikimi anlaşılır mı ? , kalıcı kızlık zarı dikimi kaç sene gider , esnek kızlık zarı nedir gibi sorular geliyor. Ama bu yazımıda henüz evlenmemiş ve evlilik öncesi dönemde sürtünme benzeri cinsel aktivitelerle gerçek cinsel ilişki antrenmanları yapan bayanlara yardımcı olacağız, zira sürtünme esnasında kızlık zarı zedelenmesi veya kızlık zarı yırtılması çok sık rastlanır , bu durumda hasta hemen aynayı eline alarak kızlık zarını kendi kendine incemeye çalışır ama kızlık zarı nerededir anlamak sade vatandaş için zor olabilir.
Kızlık zarı nerededir anatomik olarak tarif etmek gerekirse kadın dış genital organları topografik olarak sıralanırsa en dışta büyük dudaklar vulva denilen bölgeyi anüs hariç tamamen örter , büyük durakların altında önde klitoris etrefındaki prepiceum deri kılıfı , hemen arkasında mea denilen idrar deliği , daha arkada küçük dudaklar denilen labia minoralar bulunur. Aynı şekilde incelememizi derinleştirirsek labia minorların hemen atında vajina girişi bulunur ve vajina girişinden 1-2 cm içeride kızlık zarı yani hymen yer alır. Hymenin arkasında yaklaşık 8cm uzunluğunda vajina yer alır vajinanın sonunda fornix denilen hazne ve önce portio denilen rahim girişi bulunur. Cinsel ilişkide spermler fornix denilen hazneye bırakılır ve portionun tam ortasındaki rahim kanalı yani collum uteri vasıtası ile spermler rahme doğru ilerler. Kadının orgazm anında ortaya çıkan vakumla aile haznedeki spermler rahme emilir.

Kızlık zarı çeşitleri

Kızlık zarı her bayanda farklı olabilir , ama en sık rastlanan kızlık zarı çeşidi ortada tek delikli ve elek şeklinde olanıdır, bunları ise hilal şeklinde kızlık zarı ve esnek kızlık zarı izler. Esnek kızlık zarı yaklaşık olarak bayanların %5 inde bulunur ve ortada tek delikli kızlık zarının abartılı bir versiyonudur. Kızlık zarı çeşitleri hakkında full bilgi için www.kizlikzaricesitleri.com blogunuda okuyun.

Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı cinsel ilişki veya başka sebeplerle yırtıldıktan sonra cerrahi olarak yeniden dikilerek eski haline getirilebilir , bu işleme himenplasti denir. Himenoplasti 2 farklı metodla yapılır : kalıcı kızlık zarı dikimi en fazla tercih edilen metod olup zaman kısıtlaması yoktur, ne zaman isterseniz cinsellik yaşayabilirsiniz ve yıllar sonra bile kızlık zarı kanaması ortaya çıkar. Geçici kızlık zarı dikimi ise daha çok cinsel ilişki için fazla zamanı kalmamaış bayanlara uygulanan birkaç gün dayanacak bir yöntemdir.

Kızlık zarı dikimi fiyatı


İstanbul'da 2019 yılında kızlık zarı diktirme fiyatı yaklaşık olarak .... tl seviyelerinden başlar ve .... lere kadar çıkabilir. Genellikle en sık yaptırılan flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi İstanbul'da kızlık zarı diken birçok yerde .... tl iken , çift kat flep yöntemi .... tl civarı , yine kızlık zarı dikimi ve vajina daraltma ameliyatı aynı seansta .... tl civarına yapılmaktadır.


Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarı diktirenlerin ilk gecesi

Kızlık zarı diktirenler yorum

Kızlık Zarı Diktirenlerin Yorumları

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.