Kızlık Zarı Dikimi İstanbul

İstanbul Avrupa Yakasında yüzlerce jinekolog olmasına karşın sadece az sayıda kadın doğum uzmanı kızlık zarı dikmektedir. Kürtaj , sezeryan , vajina daraltma gibi diğer sıradan jinekolojik ameliyatlardan çok daha farklı olan ve ayrı bir ustalık gerektiren himenoplasti ameliyatı yani kızlık zarı dikimi ülke geneli düşünülürse en fazla İstanbul'da yapılıyor diyebiliriz. Anadolu yakasında sadece birkaç jinekolog yapmasına karşılık Avrupa yakasında 10 kadar kadın-doğumcu bekaret zarı dikebiliyor , Anadolu yakasında tavsiye edebilirim , Avrupa yakasındada size kendimi tavsiye edeyim , Ankara'dada bu işi iyi yapan bir tandığım var , bana gelirseniz eminim çok memnun kalacaksınız , olay full gizli olmasa size refarans verip şu şu hastalarımı bir arayın bakın ne kadar memnun kalmışlar diyebilirdim ama ben gerek kızlık zarı dikimi gerekse kürtaj hastalarımı son derece gizli tutuyorum . Bu makalemde size kızlık zarı nasıl dikilir , kalıcı olurmu , garantisi varmıdır , sonradan anlaşılırmı yani belli olurmu , kızlık zarı dikimi fiyatı kaç paradır, kürtaj fiyatları nakadardır gibi sorularınıza cevap arayacağım.

Kızlık Zarı Dikim Fiyatı :

İstanbul'da kızlık zarı dikim ücretleri doktorlara göre büyük değişim gösteriyor , bunun dışında dikim tipi ve anestezi durumuda fiyat belirlemede önemli. Lüks semtlerde kendini özel hisseden jinekologlar astronomik ücretler taleb ediyorlar , ama her işin bir ederi vardır , çok yüksek ücret istemeyi doğru bulmuyorum , mesela bizim ücretlerimiz çok makul , ayrıca kalıcı dikim daha pahalı , geçici zar dikimi ise daha ucuz oluyor genelde , ben genellikle kalıcı olarak dikiyorum , son derece garantili oluyor , insanı yarı yolda bırakmıyor. Kızlık zarı dikimi yani hymenoplasti İstanbul'da genellikle lokal anestezi ile yapılır , yani sadece bacak arası uyuşturulur , ama bazı hassas hastalarımız illaki genel anestezi olsun diyorlar , onlarıda kırmıyoruz. Genel anestezi farkı olarak bir miktar daha para istiyoruz.

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır ?

İstanbul'da kızlık zarı dikimi 2 türlü yapılmaktadır .

1- Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi :
Biz Avrupa Yakasındaki muayenehanemizde genellikle kalıcı tip zar dikimi yapıyoruz , vajina girişindeki kızlık zarını yeniden oluşturuyoruz ve 1 haftalık iyileşme sürecinden sonra asla belli olmuyor , anlaşılmıyor , adeta hastalarımızı orjinal bakire haline getiriyoruz , bisiklete binmek , aşırı bacak açmak ve ufak tefek sürtünmelerle yırtılmıyor , sadece vajinaya penis girmesi gibi tam bir cinsel ilişki yaşarsanız kanayarak yırtılıyor.

2- Geçici Kızlık Zarı Dikimi :
İstanbul'da flep yöntemi ile kalıcı kızlık zarı dikimi metodu yokken sadece bu yöntem uygulanıyordu ,  önceden yırtılmış vajina duvarlarına doğru büzülmüş olan kızlık zarı parçalarını uç uca dikerek bütünlük sağlamaya çalışılan bir metoddur. Geçicidir , garantisi yoktur , beden haraketleriyle veya sevişmede yaşanan sürtünmelerden tekrar yırtılabilir.

Kızlık Zarı Dikildiği Belli Olurmu ?

İstanbul'da kızlık zarı dikiminden sonra 1 hafta süre veriyoruz , iyileşme dönemi dediğimiz bu periyodda hastalarımız denize , havuza girmiyorlar ve ayakta banyo yapıyorlar , daha sonrası iyileşme gerçekleştiğinde zarınızın dikilmiş olduğu tama yakın olasılıkla belli olmaz , anlaşılmaz. Son derece doğal bir görünüm kazanır.

Saygılarımla ..

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarı diktirenler yorum

Kızlık Zarı Diktirenlerin Yorumları

Kızlık zarımı diktirdim evlendim

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.